Digitalizácia v účtovníctve – uľahčíme vám prácu s archiváciou a dátami

AKTUALITY, DAŇOVÉ PORADENSTVO, PRÁCA S DOKLADMI, SPOĽAHLIVÝ ARCHÍV / 11. 12. 2021
0

Zabudnite na staré účtovné knihy a zvoľte si radšej cestu dokonalosti a komfortu procesov. Vďaka moderným technológiám a inováciám vám môžeme poskytnúť lepšie a komplexnejšie účtovnícke služby. Ovládanie už nezávisí len od ľudí. V spolupráci so systémom, ktorý beží na pozadí, si môžeme byť istí, že nám neunikne nič dôležité. Prečítajte si, ako pracujeme s naším dôveryhodným archívom, účtovným softvérom Comfort a tiež platformou Power BI. Účtovníctvo nikdy nebolo jednoduchšie.  automatizácia a digitalizácia účtovníctva je tu!

Hoci sa automatizácia procesov a zavádzanie technológií v podniku môže niekomu zdať ako zložitá téma, nemusíte sa jej zavádzania do svojho podniku obávať. Našim zákazníkom sa venujeme od samého začiatku, t. j. od zadávania dokladov cez samotné účtovanie až po výsledky v spomínanom Power BI. Údaje, ktoré nám naši zákazníci poskytujú, postupne prechádzajú týmito programami a poskytujú dokonalý prehľad o aktuálnom stave spoločnosti. Na konci procesov sa stávajú aj základom pre obchodnú analýzu. V reálnom čase máte dokonalý prehľad o tom, čo sa skutočne deje s výkonnosťou vašej spoločnosti.

Obrovskou výhodou systému je jeho transparentnosť a nastavenie. Prvotný spracovateľ dokumentov, účtovník, finančný riaditeľ alebo dokonca samotný majiteľ je presne informovaný o všetkých údajoch, ktoré potrebuje pre svoju prácu alebo ďalšie rozhodovanie.

A rozhodne to neznamená, že si teraz musíte kupovať softvér alebo hardvér za desiatky tisíc korún – oboje si môžete prenajať alebo získať od nás úplne zadarmo. Vďaka dostupnej technológii budete mať prístup ku každému systému 24 hodín denne, 7 dní v týždni a po celý rok. Urobte s nami krok k digitalizácii svojich procesov.

 

digitalizácia

Zbavte sa nepotrebnej papierovej dokumentácie.

Důvěryhodný archivšetrí lesy, čas a námahu

Zdĺhavé papierovanie, archivácia a roky skladovania dokumentov sú už dávno za nami. S naším archívom sa môžete nadobro zbaviť papierovej agendy. Ako je to možné? Dôveryhodný archív, ktorý používame v spoločnosti Jaspar, má časové pečiatky. Tie zabezpečujú samotnú správu aj dlhodobé uchovávanie dokumentov bez ich skutočnej prítomnosti v offline verzii.

Vďaka digitalizácii je možné kedykoľvek a odkiaľkoľvek dohľadať akýkoľvek dokument. Potrebujete len pripojenie na internet. Každý zákazník v systéme dostane jedinečný pracovný postup a dôveryhodný archív sa tak dokonale prispôsobí každej spoločnosti. Okrem toho sa všetky zmeny a história priebežne zaznamenávajú v systéme.

A ako to vlastne funguje? Najskôr sa schvaľujú dokumenty. V prvom kroku si ušetríte veľa času, pretože odpadá medzikrok odovzdávania dokumentov účtovnej firme. Po úspešnom schválení vloženého dokladu nasleduje automatický zápis do účtovného systému, ktorý svojou sofistikovanosťou prekonáva tradičný ľudský faktor. Konečné zaúčtovanie a pripojenie prolinu do archívu je potom rýchle a predovšetkým bezpečné. Takto sa dá účinne predísť prípadným oneskoreniam. Samozrejmosťou je pravidelné zálohovanie, archivácia a pravidelné aktualizácie.

 

Účtovníctvo je Pohoda

Účtovníctvo skutočne nikdy nebolo jednoduchšie. Účtovný softvér Pohoda je už stálicou v odbore a s Jasparom ho môžete mať k dispozícii priamo z nášho servera. Tu prebiehajú aj pravidelné aktualizácie alebo zálohovanie. To sa na Pohode deje niekoľkokrát denne, takže o vaše údaje je zaručene postarané. Okrem toho majú naši zákazníci k dispozícii technickú podporu priamo od jedného z našich pridelených účtovníkov a tiež od nášho IT oddelenia. Dokonca aj úplní technologickí laici budú mať z programu skutočný úžitok.

Pohodlie šetrí čas, a to značnú časť času. Priemerný čas od prijatia požiadavky zákazníka je len 30 minút. Prepojenie medzi archívom a samotným programom potom zabezpečuje skutočne intuitívne ovládanie. Zákazník jednoducho odošle svoj dokument prostredníctvom e-mailu, telefónu, tlačiarne alebo samotného portálu, kde čaká na ďalšie spracovanie. O to sa stará ľudský faktor, ale za poplatok tretej strany ho môžete nahradiť robotom, ktorý automaticky získa a schváli všetky údaje.

Systém následne skontroluje, či sa v ňom nenachádzajú duplicity a či zadávate doklad do spracovávaného obdobia DPH. Na pozadí však prebieha mnoho ďalších čiastkových kontrol. V záverečnej fáze sa dokument s vyplnenou hlavičkou odovzdá na odoslanie do služby Cool, odkiaľ putuje do platformy Power BI.

 

Papierový dokument ⇨ Pohoda ⇨ Power BI

A bez automatických pripomienok a hlásení by to nebola dokonalá automatizácia. Tieto procesy sú samozrejmosťou aj v účtovnom programe, rovnako ako neobmedzený prístup odkiaľkoľvek. Všetko, čo potrebujete, je internet. V minulosti mohli účtovníci o podobných procesoch len snívať. Chcete ešte stále ukladať svoje dokumenty komplikovaným spôsobom? Radi vás zbavíme tejto každodennej agendy.

digitalizácia účtovníctva

Už žiadne papierové dokumenty.

 

Power BI alebo skutočná sila v údajoch

Možno ste o ňom nikdy nepočuli. Ale mali by ste! Power BI je platforma na podnikovú analýzu v reálnom čase. Môžete tak mať neustále pred očami skutočný stav svojej firmy. Každá databáza, účtovná jednotka alebo spoločnosť automaticky dostáva automatický export z účtovnej databázy Cool, ktorý prechádza priamo do tejto platformy. Jednotliví používatelia potom môžu sledovať stav podniku pomocou interaktívnych grafov a čísel. Komplexnosť celej platformy potvrdzuje aj automatický rozpis na jednotlivé dokumenty.

Údaje dobývajú svet, dokonca aj svet účtovníctva. Vďaka sofistikovaným funkciám môžete získať podrobné informácie o:

  • Predaj,
  • výkaz ziskov a strát,
  • pohľadávky,
  • záväzky,
  • obrat,
  • finančné zdroje atď.

Všetky podkategórie môžete prehľadne triediť podľa rôznych pohľadov alebo vašich požiadaviek. Ak sa na platforme vyskytnú akékoľvek anomálie, zákazníci okamžite dostanú e-mailové upozornenie, ktoré ich na tento nežiaduci jav upozorní. Nemusíte sa teda obávať straty údajov.

Táto platforma sa môže pochváliť aj interoperabilitou s vyššie uvedenými systémami. Databáza z účtovného programu Pohoda sa totiž automaticky načíta do Power BI. Zverte svoje účtovné doklady do našich rúk a sledujte, ako putujú cez pokročilé programy. Vždy však získate jednoduchý prehľad a predovšetkým ľahký prístup.

Dajte nám vedieť na info@jaspar.sk  alebo zavolajte na +421 911 325 251 a nechajte nás to vyriešiť!

 

 

 

Sdílejte